Загартоване скло - продукт, отриманий за допомогою спеціальної промислової оброки листового скла, завдяки якій скло стає від 4 до 6-7 разів міцнішим і більш термостійким.
Загартування скла відбувається в промисловій установці - печі загартування, де скло спочатку нагрівається до температури 650-680 ° C, далі слідує процес швидкого охолодження потоком холодного повітря. Слід зазначити, що саме суворе дотримання параметрів процесу загартування грає ключову роль в отриманні якісного загартованого скла. Саме завдяки рівномірному нагріванню і швидкому рівномірному охолодженню у верхніх шарах скла утворюються залишкові механічні напруги стиснення, які в підсумку дають підвищену механічну міцність скла, його стійкість до перепадів температур - до 200° C.
Не менш важливою набутою характеристикою загартованого скла є особливість при руйнуванні розсипатися на дрібні частинки, без гострих ріжучих кутів. Такі елементи при розбиванні практично не здатні заподіяти шкоди людині, ними вкрай складно порізатися. Сире, не загартоване скло ж навпаки при розбиванні утворює гострі, ріжучі уламки, які можуть нанести серйозних травм.
Загартоване скло складно розбити, вразливим місцем такого скла є торець, при ударі по ньому скло може зруйнуватися повністю. Також не припустимий прямий контакт з металом, адже через різне розширення матеріалів при перепаді температур скло зруйнується.
Загартоване скло зовні практично не відрізняється від не загартованою такого ж виду, зберігаються оптичні властивості і це дозволяє широко використовувати його в багатьох галузях будівництва та промисловості. Виробництво склопакетів, дверей, меблів, скління фасадів житлових і офісних будівель, магазинів, ресторанів і кафе, суцільноскляні перегородки, огорожі, перила, балюстради, навіси, інтер'єрні елементи, торговельне та холодильне обладнання, скління транспорту - це і не тільки сфери застосування загартованого скла.
В архітектурних рішеннях, де потрібна підвищена міцність матеріалу і безпека з поєднанням легкості і естетичності конструкцій знайдеться застосування загартованого скла. І це дає безмежний політ фантазії для архітекторів і дизайнерів в створенні неповторних і в той же час практичних проектів.
Дуже важливим нюансом є те, що загартоване скло не можна піддавати будь-якій механічній обробці - порізка, обробка, свердління повинно проводитися до процесу загартування. Саме тому потрібно дуже ретельно стежити за відповідністю розмірів технічним завданням - після загартування їх змінити вже неможливо.
На сучасному обладнанні можна загартувати майже всі види стекол - прозоре, тоноване, візерункове, рефлективне, енергозберігаюче і мультифункціональне з твердим покриттям. Саме таким обладнанням оснащено ТОВ «СНОК Лтд» - високопродуктивною автоматизованою лінією загартування скла North Glass (КНР), модель NG-12B 3618, яка дозволяє виробляти плоске і гнуте по радіусу загартоване скло великих розмірів. Особливістю даного обладнання є роликова система, що дозволяє, гнути скло без використання рамок молірування.
Ми виробляємо як вироби з загартованого скла, так і проводимо загартування скла замовника. Продукція сертифікована. Технічні характеристики загартованого скла нашої компанії відповідають вимогам ДСТУ Б.В 2.7-110-2001.
Технічні можливості нашого обладнання з виробництва загартованого скла:
1. Загартування плоского скла:
• максимальний розмір скла 3660 × 2440 мм;
• мінімальний розмір скла 300 × 150мм;
• товщина скла 4-19 мм.
2. Молірування і загартування гнутого скла:
• максимальний розмір 2440 × 1800 мм;
• мінімальний розмір 400 × 600 мм;
• товщина скла 4-12 мм;
• мінімальний радіус вигину:
для скла 4-5 мм - 900 мм;
для скла 6 мм - 1200 мм;
для скла 8 мм - 1500 мм;
для скла 10 мм - 1800 мм;
для скла 12 мм - 2000 мм.